Güvenilir Medyum Hocalar ve Sahte Medyum Hocalar Kimdir?

İnternetin her geçen gün ulaşılabilir olmasıyla birlikte medyum sayısı da gittikçe artmaya başladır. Bu durumda güvenilir medyum hocalar ve sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusunu gündeme getirdi. İnsanların güvenilir ve sahte medyum ayrımını yapmadan hareket etmesi ise çok büyük riskler almasına neden oluyor. Medyumluk mesleği çok eski tarihlere dayanıyor. Geçmiş dönemlerden bugüne medyumlar sürekli ilgi gören meslekler içinde yer almayı başarmıştır. Ancak geçmişle bugün arasında artık bazı farklar var. Elbette geçmişte de sahte medyumlarla karşılaşıyormuş fakat günümüzde olduğu kadar karşılaşılmadığı da bir gerçektir. Güvenilir medyum hocalar ve sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusunun çağımız şartlarında artık bir ihtiyaç olarak cevaplandırılması gerekir. Çevrede kendisini medyum olarak tanıtan çok sayıda sahtekar bulunuyor. Bunu üzülerek belirtsek de çözülemeyecek bir durum değildir. Güvenilir bir medyuma ulaşmanın sırrı doğru bir arama yapmaktır. Doğru kriterleri tespit ederek, kısa süre içerisinde gerçek bir medyuma ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, medyum hoca hakkında yapılan yorumlara çok detaylı bakmanız gerekir. Aynı şekilde kim olduğu, geçmişinde neler yaptığını da incelemeniz önemlidir. Kimlerden eğitim almış, hangi alanlarda uzmanlaşmış, bunlar dikkatle incelenmesi gereken kriterlerdir. Peki, bir medyumla çalışırken nelere dikkat etmek gerekir? Birlikte inceleyelim.

Medyumla Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir medyum hocalar ve sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır diye bir araştırma yapmadıysanız mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  1. Çalışacağınız medyum hocanın hesap bilgileri kendisine ait değilse kesinlikle para göndermeyin. Bu kişiler size; muhasebecimin hesabı, eşimin hesabı, kızımın hesabı gibi bahaneler üretebilir. Bunlar tamamen güven kazanmaya çalışmak için söylenen yalanlardır. Bu kişilere inanmayın ve uzak durun. Sahte isimlerle bir gün başka biri olarak karşınıza yeniden çıkabilirler.
  2. Sizden para talep edildiğinde asla kargo ile para göndermeyin. Bazı medyum hocaların kargo yoluyla para istedikleri de görülmektedir. Bu şekilde para göndermeniz halinde sonrasında hiçbir hak iddia edemeyeceğinizi unutmayın!
  3. Kendisine ulaştığınız telefon numarasını ne kadar süredir kullandığını araştırın. Bunu internette yer alan yorum sitelerinden öğrenebilirsiniz. Aynı telefon numarası ile ne kadar süredir hakkında yorum girildiğine bakarak bulabilirsiniz. Çoğu sahte medyum her ay telefon hattını kapatıp başka hatta geçip yeni birilerini kandırmak için çalışır.

Yukarıda sıraladıklarımız güvenilir medyum hocalar ve sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusuna yanıtlar aramanızı gerektirir. Aksi takdirde bu kötü niyetli insanlar maddi ve manevi zararlar yaşamanıza sebep olur.

Siz de medyum hoca yorum ve şikayetlerinden faydalanmak istiyorsanız sitemizde ana sayfada yer alan bu bilgileri inceleyebilirsiniz. Yorum yapmak ve şikayetleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.        

3 yorum yapılmış

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir