Vefk Yaptıranların Yorumları

Tarihin en kadim öğretilerinden olan vefk çalışmaları batı dünyasında tılsım olarak adlandırılıyor. Orta çağdan beri sürekli olarak kullanılan bu çalışmalar, krallara, padişahlara savaş meydanlarında koruma bile sağlayabiliyor. Sadece ruhani olaylara değil, aynı zamanda fiziki olaylara karşı da korunma sağlayan vefk, bu derece güçlü olması nedeniyle, hala o çağlardan beri en sık tercih edilen koruma çalışmalarından biri olarak kabul ediliyor.

Türkiye’de bulunmasa da, özellikle Arap coğrafyasında, çeşitli üniversitelerde vefk ile ilgili araştırmalar sürdürülmekte ve etkilerinin nasıl oluştuğu konusunda bilimsel bir veri aranmakta. Gayb aleminin insanlığa belki de en büyük hediyesi olan vefk, korunma amacı ile kullanıldığı zaman, insanı adeta bir kalkan gibi sarıyor ve her türlü musibetin oluşmasını en baştan engelliyor.

Vefk ile korunma sağlamak mümkün ancak bu çalışmaların hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak uygulamanız gereken yöntemler değişkenlik gösterebilir. Örneğin, fiziki alemde gelecek olan kaza gibi musibetlere karşı önlem amacıyla vefk çalışması yaptırıyorsanız, bu çalışmalarda kullanılacak olan mürekkebin rengi ve türü değişebilir. Aynı şekilde, büyü benzeri olaylara karşı korunma sağlanacaksa, ona ayrı bir vefk hazırlanması gereklidir.

Vefk hazırlanırken her aşaması kusursuz dikkat gerektirir. Çoğu insan, vefk yazımının basit olduğunu düşünerek, sadece dua okunduğunu zanneder ancak vefk hazırlanırken kullanılan kağıttan mürekkebe kadar, her türlü malzemenin ayrı bir anlamı vardır ve direk olarak vefkin etkisi ile bağlantılıdır. Eğer düzgün şekilde hazırlanmazsa, etkisi azalır veya hiç görülmez. Eğer yanlış hazırlanırsa, kullanan kişiye ters etki gösterebilir.

Hem hayatınıza kolaylık katan hem de büyük tehlikeler yaratma potansiyeline sahip olan vefk mutlaka bilgili bir hoca tarafından yazılmalıdır. Yazılacağı günü ve saati bile önemli olan vefkin sakladığı sırlar bambaşkadır.

Fiziki alemde ne oluyorsa, hepsinin çaresiz manevi alemde bulunur. Başınıza gelen her türlü musibetten kurtulmak için manevi alemin kudretine sığınabilirsiniz. Bu sorunları çözmede ve gereken çalışmaların yapılmasında vefk gibi yöntemlere öncelik vererek, hem İslami usullere uygun bir çözüm elde edebilir hem de gelmiş geçmiş en kudretli ilimlerden birinin gücüne şahit olabilirsiniz.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de buraya tıklayıp aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir