Sahte Hocalar ve Gerçek Hocalar Nasıl Anlaşılır?

Her insan, manevi dünyaları yakından tanımak, bu alemlerin sonsuz nimetlerinden faydalanmak isteyebilir. Bu alemler insanlara birer hediye olarak verilmiş olsa da aslında gaybi dünyanın sırlarına erişmek öyle kolay bir iş değildir. Gerçek medyumlar, bu sırları tanımak ve kullanmak için neredeyse çocukluk yıllarından başlayan bir eğitim sürecinden geçmektedir. Sahte medyumların aksine, bu işe ömrünü adayan kişilerin her yeni çalışmayla birlikte kendini geliştirdiği, bambaşka konularda bilgi edindiği bilinmektedir. Gayb, sonsuz olduğu için bu alemleri tanımak ve anlamak da aynı ölçüde uzun süren bir iştir.

Sahte ve gerçek hocaları nasıl anlarız sorusunun pek çok cevabı bulunur. Her ne kadar etrafta sahte hocalar bulunuyor olsa da aslında nereye bakılması gerektiğini bilen bir kişinin kimin uzman kimin sahtekar olduğunu anlaması çok kolay olacaktır. Güvenilir bir medyum ile çalışan insanlar, gaybi alemlerin gücünü istedikleri gibi kullanabilecek, hayatlarını diledikleri şekle sokabilecektir.

Sahte hocalar, bilgileri ile kendini çok kolay belli etmektedir. Bir hocanın manevi dünyayı tanıyabilmesi için mutlaka el alması gereklidir. El verme işlemi ise sıradan kaynaklardan elde edilebilecek bilgileri içermemektedir. Bu çalışmaları yapacak olan medyum hocaların mutlaka üstatlar tarafından eğitilmesi, öte dünyalar ile çalışmaya hazırlanması gereklidir. Gerçek medyumlar, bu süreçte kapsamlı eğitimlerden geçerek insanlara yardım etmeyi öğrenmektedir. Bunun aksine, sahte hocaların böylesi çalışmalara yaklaşabilmesi bile mümkün olmamaktadır. Tüm bu bilgiler, yazılı kaynaklarda yer almadığı ve sadece üstatlar tarafından kendi öğrencilerine aktarıldığı için dışarıya kapalı olduğu bilinmektedir.

Gerçek hocalar, bu bilgileri adeta kutsal bir değer gibi korumaktadır. Bozulmadan nesiller boyu aktarılabilmesi adına özel olarak saklanan bilgiler, yapılan çalışmalarda temelleri oluşturarak etki göstermektedir. Bu bilgileri kullanamayan bir hocanın asla büyü yapması, vefk ve benzeri işlemlerle insanlara yardım etmesi mümkün değildir.

Sahte hocalar, bu işlemler hakkında bilgi sahibiymiş gibi görünüyor olsa da aslında hiçbir bilgileri yoktur. Yine aynı şekilde, kendilerine bu dünyalar ile ilgili gelen hiçbir soruya da cevap verememektedir. Sahte ve gerçek hocaları nasıl anlarız konusunda bakılması gereken yerler arasında bilgi birikimi önemli yer tutmaktadır. Eğer sorularınıza cevap alamıyor, kafanızda netleşmeyen noktalar bulunuyorsa, bu kişinin sahte hoca olma ihtimali çok yüksektir.

Her İsteyenin Medyum Hoca Olamadığı Unutulmamalıdır

Sahte hocalar, bu alanda kendilerini yetiştirmek, gerçek medyumlar gibi eğitime girmek istese de bunu yapamayacaktır. Hoca olmak için mutlaka nefes gücü adı verilen bir kavrama ihtiyaç duyulur. Nefes gücü, sonradan kazanmanın mümkün olmadığı, sadece doğuştan gelen bir güç olarak görülür.

Gerçek hocalar, eğitimlerine başlarken nefes güçlerine göre seçilmekte ve bu alana yönlendirilmektedir. Bu gücün kullanılmaması halinde zaman içinde köreldiğine dair bilgiler de bulunmaktadır. Gerçek hocalar, böylesi bir durumla karşılaşmamak için daha çok küçük yaşlardan itibaren maneviyatla çalışmakta, baştan beri kendi bilgilerini ve deneyimlerini artırmaktadır.

Medyumlar İyi Araştırılırsa Sorun Yaşanmayacaktır

Sahte ve gerçek hocalar nasıl anlaşılır bilen bir kişinin maneviyatla alakalı hiçbir çalışmada sorun yaşamayacağı kesindir. Yaptıkları tüm çalışmaları ciddiye alan gerçek hocalar, danışan insanların mağdur edilmesine asla izin vermeyecektir.

İyi araştırma yapmak, diğer insanların görüş ve düşüncelerinden yararlanmak uzmanları bulabilmenin en kolay yoludur. Uzman bir medyum hoca ise hangi konu olursa olsun gereken çalışmayı yapacak ve sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sizden sitemize ulaşan tüm medyum hoca yorum, şikayet ve önerilerini okumak, dilerseniz siz de yorum yazmak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

2 yorum yapılmış

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir