Yıldızname

Yıldızlar, hayatlarımızda çok önemli bir yer tutar. Yıldızların hangi konumda olduğu, biz doğarken ne pozisyonda bulundukları ve daha pek çok konu hayatın gidişatına direk olarak etkilidir. Yıldızların pozisyonlarını inceleyen gayb alemi dalı ise yıldızname olarak bilinir. Yıldıznameler, bir medyum hoca tarafından, kişilerin bilgilerine göre hazırlanan rehber niteliğindeki çalışmalardır.

Yıldızname yapımı sırasında bir kişinin doğum saati, doğum yılı ve buna benzer bilgilere ihtiyaç duyulur. Medyum hocalar bu bilgileri doğru şekilde aldıktan sonra kadim bir hesaplama yöntemi ile gerekli hesaplamaları yaparlar. Sonucunduysa, yıldızname adı verilen, medyumluk ilminin en önemli konularından biri olan çalışma ortaya çıkar.

Yıldızname pek çok farklı amaçla hazırlanabilir. İşten aşka, sağlığa kadar farklı konularda yıldızname hazırlamak mümkündür. Hangi konuda hazırlanırsa hazırlansın, o konuyla ilgili kişinin hayatında yaşanacak olan gelişmeler, bu yıldızname sayesinde açık edilebilir. Her ne kadar açık olarak gösterilebiliyor olsa da, bu çalışmalar yalnızca rehber niteliğindedir ve geleceği gösterme özelliği bulunmamaktadır.

Yıldızname hazırlamak için belli başlı dünyevi ve gaybi ilimlere ihtiyaç duyulur. Dünyevi ilimlerin başında astroloji gelir. Bu çalışma tamamen astroloji ile alakalı olduğu için, yıldızlar, yıldızların konumu ve hayatlarımıza etkisi konusunda gerçekten bilgisi olmayan hiçbir medyum hoca yıldızname hazırlayamaz.

Bunun dışında, numeroloji ilmi yıldıznamenin en önemli parçalarından biridir. Yıldızların etkileri hesaplandıktan sonra, bu etkilerin birbirleriyle ilişkisinin yorumlanması yalnızca bu yöntem ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlar dışında, gayb alemlerinin bazı ilimleri de yıldızname çalışmalarında kullanılır. Bu ilimlerin hangileri olduğu medyum hocalar tarafından sır gibi saklanır ve sadece el verme yoluyla, nesilden nesle aktarılmaktadır. Dışarıdan bir kişinin bu ilimleri öğrenmesi mümkün olmadığı için, her ne kadar dünyevi bilimler hakkında bilgi sahibi olsa da, yıldızname hazırlaması imkansızdır.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de buraya tıklayıp aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

1 yorum yapılmış

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir