Güvenilir ve Sahte Medyum Hocalar Nasıl Ayırt Edilir?

İnsanlar var oldu olalı bilinmeyene olan merak her daim kendini korumuştur. Pek çok kişi gözle göremediği konulara karşı merak duymuş ve araştırmıştır. İnsanlar, havas ve ledün gibi ilimler başta olmak üzere pek çok özel ilim kullanarak bu meraklarını biraz olsun giderebilmektedir. Öte alemler, medyum hocalar aracılığıyla her geçen gün daha rahat anlaşılmakta, hayatımıza dahil edilmektedir. Güvenilir ve sahte medyum hocalar nasıl ayırt edilir bilen bir kişi ise, öte alemlerle alakalı hayatlarını adayarak araştırma yapan, bilgi edinen bu kişilerden en iyi şekilde yararlanabilmekte, istediği tüm büyü çalışmalarında başarıya ulaşabilmektedir.

Medyumluk mesleği çok eski çağlardan beri hayatımızdadır. Bu meslek sıradan bir uygulama olmayıp, binlerce yıllık gelenekler aracılığıyla geliştirilmiştir. Öğrenilen her türlü bilgi, binlerce yıl boyunca özel olarak aktarılan yöntemler neticesinde günümüze ulaşmıştır. Sıradan bir insanın ulaşmasının asla mümkün olmayacağı bu bilgileri doğru şekilde kullanabilmek ise nefes gücüne bağlıdır. Medyumlukta, doğuştan gelen yatkınlık, yetenek ve yıllar boyu adanmışlık gerektiren bir eğitim mecburidir. Bunları sağlayamayan bir kişi medyum hoca olamayacaktır.

Güvenilir ve sahte medyum hocalar nasıl ayırt edilir öğrenmeniz, dolandırıcılar ve sahtekarlar tarafından hiçbir zaman mağdur edilmemenizi sağlayacaktır. Bu kişiler, kendilerini çok net şekilde belli ettiği için hemen ifşa olacak, böylece sadece gerçek ve bu alanda doğru eğitimi almış medyum hocalar ile çalışmanız mümkün olacaktır. Gerçek medyum hocalar, hiçbir zaman mağduriyet yaşatmamak için özen gösterdikleri için sizi asla zor durumda bırakmayacaktır.

İlim Öğrenmek Karmaşık Bir Süreçtir

Büyü de dahil olmak üzere herhangi bir manevi uygulamanın yapılabilmesi için ilimler konusunda ciddi bir bilgi birikimine sahip olmak gereklidir. Bu birikim ise hemen oluşabilen bir şey değildir. Medyumlar, bunları yıllar boyunca eğitimler, tecrübeler aracılığıyla edinir. Gerçek ve güvenilir medyumlar, bu alana hayatlarını adadıkları için gerekli olan çalışmaları yapabilmektedir.

Güvenilir ve sahte medyum hocalar nasıl ayırt edilir konusunda bakılması gereken ilk nokta çalışmayı yapan kişinin ilim bilgisidir. Eğer medyum hoca, bu alanda kendini geliştirmemiş, ilim bilgisi edinmemişse yapacağı çalışmalar başarısız olmaya mahkumdur. Yine aynı şekilde sahte medyum hocaların ilim konusunda kulaktan dolma bilgilerden öteye geçen bilgisi olmayacaktır.

İlimler El Verme Yoluyla Aktarılır

Güvenilir ve sahte medyum hocalar nasıl ayırt edilir sorusuna cevap ararken en büyük yardımcınız, bilgilerin aktarım sürecini bilmek olacaktır. Sahte medyumlar, hiçbir zaman bu sürece dahil olamayacakları için gerçek bilgiye erişimleri de imkansızdır.

Gerçek bilgi, her zaman el verme adı verilen özel yöntemlerle aktarılır. Üstat medyumlar, öğrencilerine bu bilgileri doğrudan aktarır, bu sayede bilginin istenmeyen kişilerin eline geçmesinin veya bozulmasının önüne geçilir. Medyumluk mesleğinde nesillerdir aynı yöntemlerin, doğru şekilde uygulanabiliyor olmasının en büyük sebebi aktarımın el verme yoluyla yapılmasıdır. Medyumlar, büyü yöntemleri de dahil olmak üzere pek çok şeyi bu şekilde öğrenmektedir.

Tüm medyumlar ile ilgili sitemize sizlerden gelen çok sayıda medyum yorum ve şikayetini okumak, dilerseniz kendi yorumlarınızla katkıda bulunmak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

2 yorum yapılmış

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir