Bir vefk çalışması yapılırken onlarca farklı etmen hesaba katılarak işlem yapılır. Soğutma vefki de olsa, herhangi bir başka büyü de olsa mutlaka bu aşamalarda detaylı bir inceleme gerekmektedir. Bu inceleme fiziki dünyada hem de manevi alemlerde gerçekleşir.
Medyumlar, ilk olarak kendilerine danışan kişinin tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu, nasıl bir çalışma talep ettiğini anlamak zorundadır. Bunu yapabilmek ise karşı taraf ile doğru iletişimi kurmaya bağlıdır. Medyumlar, soğutma vefki de olsa başka bir büyü de olsa her çalışmayı yaparken ilk olarak bu konuya özen gösterir.
Medyumluk mesleğinde, enerjileri tanımak ve kullanabilmek de olmazsa olmazlardandır. Kişilerin isteklerini anlamak elbette tek başına yeterli gelmeyecektir. Buna en uygun büyü yöntemini belirlemek, enerjiyi doğru kullanmak ve çalışmayı tamamlamak gereklidir. Soğutma vefki gibi Vefklerde, iki ayrı kişinin enerjisine dikkat edilmesi gerektiğinden, bu durum çok daha zorlu bir hal alır.
Medyumların üstatlarından almış oldukları tüm eğitimler bu temeli sağlamak üzerinedir. Gerçek medyumlar, hem pratik hem de teorik olarak eğitim alır, kendini geliştirir, böylece kesin sonuçlar alınan soğutma vefki gibi çalışmalar yapılabilir.

Her büyünün arka planında oldukça karmaşık ilimler yer almaktadır. Soğutma vefki gibi Vefkler de dahil olmak üzere, herhangi bir büyünün bu ilimler bilinmeden yapılabilmesi asla mümkün değildir. Gerçek medyum hocalar, bu ilimler ile ilgili gereken her türlü araştırmayı yaparak, yeteri kadar bilgi edindikleri sürece büyü çalışmalarında başarılı olabilir.
İlim temelini almak için sadece bu alanda çalışıyor veya medyumluk mesleğine ilgi duymak yeterli değildir. Örneğin, soğutma vefki yapmak isteyen bir medyum hocanın mutlaka havas ve ledün öğrenmiş olması gereklidir.
Havas ve ledün gibi ilimler sadece el verme yoluyla aktarılır. Üstat bir medyum tarafından aktarılan bu bilgiler sayesinde büyü kullanılabilir. Tüm Vefklerde bu tarz ilimlerden yararlanılması çok önemlidir.

İster soğutma vefki ister başka bir büyü olsun, tüm Vefklerde kullanılan ilimler sınırsızdır. Bu ilimlerle, manevi alemlerle alakalı bilgiler asla bitmemekte, her zaman yeni şeyler öğrenilmektedir.
Medyum hocalar herhangi bir büyüyü yaptığında o büyü uygulaması ve metafizik alemler konusunda bilgi edinir. Bu bilgi ve tecrübe aracılığıyla öğrenim süreçleri her zaman devam eder. Metafizik aleminde herhangi bir sınır olmadığı için soğutma vefki de dahil olmak üzere tüm Vefkler ile ilgili her gün yepyeni bilgiler öğrenilmektedir. Bu durumun bir sonucu olarak, medyum hocaların eğitimi hiçbir şekilde bitmemektedir.


Sitemize tüm medyum hocalar ile ilgili sizlerden gelen yorum ve şikayetleri ana sayfada derlemekteyiz. Tüm bu medyum yorum, tavsiye ve şikayetlerini okumak, dilerseniz kendiniz de deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşmak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.