Büyülerin pek çok kullanım amacı mevcut olabilir. Medyum hocalar, yetenekleri ve bilgileri doğrultusunda, hangi büyüyü, ne zaman uygulayacakları konusunda gereken kararları vererek, istenen her türlü büyü çalışmasını yerine getirebilmektedir. Hocalar, ister kaşık büyüsü olsun, ister farklı malzemelerle yapılan çok nadir kullanılan büyülerden olsun, her şeyi, gayb alemlerinin yardımı vesilesiyle yerine getirebilir.

Soğutma ve ayrılık çalışmalarında çok sık kullanıldığı görülen kaşık büyüsü, özel olarak bu amaçlara uyumludur. Daha ortaya çıktığı ilk çağlardan beri bu tarz amaçlarla kullanılan kaşık büyüsünde, kişilerin birbirlerinden ayrılması ve soğuması, çok kolay bir şekilde sağlanabilmekte. Bunun için, malzemeleri değişken de olsa, her medyum hoca en uygun çalışmayı belirlemekte, gereken büyüyü basit biçimde yapabilmektedir.

Kaşık büyüsünün kullanım amaçları diğer büyülere kıyasla biraz daha kısıtlı. Basit görülmesinden ziyade, etkisinin belli konularda daha yoğun görülmesi nedeniyle ortaya çıkan bu durum, kaşık büyüsünün özel olarak ayırma ve bağlama çalışmalarında kullanılmasına neden oluyor. Büyücü hocalar, bu tarz uygulamalar için, bu büyüyü en iyi şekilde değerlendiriyor ve gereken her türlü çalışmayı yapıyor.

Kaşık büyüsü denildiği zaman, akla isminden dolayı direkt olarak kaşık malzemesi gelmekte. Elbet ki, manevi alemlerde yer alan her türlü enerjinin, bu malzemelerden bağımsız olarak, nefesi ve bilgisi güçlü medyumlar tarafından kullanılabileceği malum. Ancak, kaşık büyüsünde, kaşıklar ters bağlanarak ayrılık hali oluşturulduğu için, bu isim giderek yaygınlaşmış ve tanınır hale gelmiştir.

Her büyüde olduğu gibi, bu büyüde de malzemeden ziyade medyum faktörü çok önemlidir. İster bağlama, ister ayrılık amacıyla uygulanıyor olsun, büyüyü yapan medyum hocanın yetenekli ve işinin ehli olması, büyüden istenen sonucun alınması anlamına gelmektedir. Eğer medyum hocalar, doğru şekilde bu uygulamayı tamamlarsa, ayrılık hali en hızlı şekilde ortaya çıkacaktır.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de buraya tıklayıp aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.