Öncelikle medyumyorumsikayetleri.com’a hoşgeldiniz.

İnternet faydalı olduğu kadar aynı zamanda kirletilmeye çok müsait bir ortam. Özellikle medyumluk gibi, suistimal edilmeye çok uygun olan alanlarda, kendini medyum olarak tanıtan, her koşulda başarılı çalışmalar yaptığını iddia eden ama aslında şarlatandan başka bir şey olmayan kişilerin sayısı artmakta.

Medyuma ihtiyacı olan kişilerin çaresizliklerini ve içerisinde bulundukları duygusal yoğunluğu fırsat bilen dolandırıcılar, insanlara boş vaadler vererek hem maddi hem de manevi açıdan zor durumda bırakmakta. İnternetteki hiçbir şeyin doğruluğu kanıtlanmayacağı için, kendilerini uzman medyumlar gibi tanıtabilen bu sahtekarlar, hem gerçek medyumların hakkını yemekte, hem de medyum arayan zor durumdaki insanları zor duruma düşürmektedir.

Her ne kadar internetin bu kadar yoğun kullanılabilmesinden kaynaklı olarak bu sorunlar ortaya çıksa da, aslında internet sayesinde gerçek medyum hocaları bulmak da mümkün. Bu sayfada görebileceğiniz gibi, gerçek ve sahte medyumlar hakkında insanların yorumlarını paylaştıkları çok sayıda platform bulunuyor. Bu platformlarda paylaşılan yorumlar sayesinde, insanlar gerçek medyumları bulabilmekte, sahtekarların ağından kurtulmaktadır.

Gerçek ve sahte medyumları birbirinden tam olarak ayırmanın yolu olmasa da, belli püf noktalara dikkat ettiğiniz sürece, biraz da olsa güvende kalabilirsiniz. Özellikle gerçek medyum hocalar tarafından yapılan uyarılara göre, gerçek bir medyum hocanın her zaman kendi hesabını kullanması gerektiğinden bahsedilmekte. Sahtekar medyumların farklı hesaplarla ödeme alması, asla kendi isimlerini vermemeleri ve daha pek çok unsur ayırt edici olmakta.

Gerçek medyumların hiçbir zaman para odaklı çalışmadığını da bilmek bir diğer önemli nokta. Bu ilmi gerçekten bilen ve hakeden kişiler, para kazanmaktan ziyade, insanların zor durumlarına karşı çözüm üretmek için çabalamaktadır. Sahtekar hocalarda ise bu durum tam aksine, her zaman para odaklı çalışma hali görülür.

Her ne kadar bazı noktalar bulunuyor olsa da gerçek medyum hocayı anlamanın en kolay yolu daha önce o kişilerle çalışmış kişilerin tecrübeleri. Bu nedenle gerçekleri öğrenmek için mutlaka yorumları okumalı, tecrübelere kulak vermelisiniz.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.