Ruhani alemler denildiği zaman, bu alemlere ait bilgi sahibi olan insanların istedikleri her şeyi yapabileceklerine dair yaygın bir inanç görülebiliyor. Bu inanç her ne kadar yaygın olsa da aslında düşünüldüğü gibi bir şey değildir. Bu alemler her ne kadar sonsuz olsa bile buradan elde edilebilecek olan yararlar bazı durumlar ile sınırlıdır.

Örnek vermek gerekirse, en iyi Avusturya medyum hocası bile gelse hiçbir şekilde gelecekten haber veremez. Gelecekten haber vermek sadece Allah’a mahsus olan bir yetenektir. Hiçbir medyum hoca, ne kadar bilgili olursa olsun asla gelecekten haber veremez. Bu konu net bir şekilde sınırlandırılmıştır.

medyum şikayetleri

Yine aynı şekilde fal uygulamaları konusunda da medyum hocaların keskin çizgileri bulunur. İşinin ehli hiçbir Avusturya medyum hocası fal konusunda bir çalışma yapmaz, bunun haram ve uygulaması yasak bir ilim olduğunu bilir. Yine aynı şekilde, fal çalışmalarında tamamen yanılgıya yatkın şekilde tahmin yürütüldüğü için gerçek medyumlar bu tarz çalışmalardan uzak durmaktadır.

Ancak bu çalışmalara benzer şekilde yapılabilen yıldızname gibi manevi uygulamalar Avusturya medyum hocaları tarafından layıkiyle yerine getirilebilmekte. Yıldıznameler diğer çalışmalardan çok daha farklı olarak hiçbir şekilde geleceği göstermez ancak gelecekte oluşabilecek durumlar konusunda fikir verir. Bu durum onu faldan farklı kılar ve gerçek medyum hocalar tarafından uygulanabilir yapar.

Medyum hocalar insanlar için manevi alemlerin yararlı kısımlarını seve seve fiziki dünyaya aktarır. Ancak bu alemlerden gelebilecek her türlü zarar da medyum hocanın sorumluluğundadır. Eğer medyum hoca bir çalışmanın kendisine danışan kişiye zarar vereceğini düşünürse, bu zararı engellemek için çalışmayı yapmama hakkını saklı tutar. Yine aynı şekilde, başka bir masum insana zarar verebilecek çalışmalar çoğu zaman medyum hocalar tarafından reddedilir.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de buraya tıklayıp aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.