Medyumlar, her dönemde her zaman aranan, saraylarda hizmet veren ve insanların sorunlarına çözüm bulan kişiler olmuştur. Eskiden her sarayda krallara, padişahlara danışmanlık yapan, onları hem fiziki hem de gaybi belalara karşı koruyan medyum hocalar, günümüzde de benzer şekilde faaliyetlerine devam etmekte.

Medyum hocaların yaptığı işler arasında büyü ve benzeri çalışmalar olsa da, bu çalışmaların doğru şekilde yerine getirilebilmesi için ilgilenmeleri gereken pek çok farklı alan bulunur. Medyumluk sadece nefes gücüyle veya üstadlardan alınan el ile gerçekleştirilemez. Her medyum hoca, uzmanlaşmak istediği alana göre belli ilimler konusunda eğitim almalı ve bilgi edinmelidir.

Medyum hocaların yaptıkları işler arasında eğitimin süreci büyük yer tutar. Hocalar her yaptıkları çalışmada yeni bir şey öğrenirler. Gerek kendilerine başvuran kişilerin enerjileri, gerekse yaptıkları çalışmaların detaylarında her zaman öğrenilecek bir şey, edinilecek bir tecrübe bulunur.

Belli ilimler, medyumluk işinin temellerini oluşturmaktadır. Bunlardan en önemlisi olarak gösterilen numeroloji ilmi, hem büyü çalışmalarında hem de büyü bozmada aynı ölçüde önemlidir. Medyum hocalar, yaptıkları işleri doğru şekilde gerçekleştirebilmek için bazı hesaplamalara ihtiyaç duyar. Bu hesaplamaların eksiksiz yapılabilmesi içinse mutlaka numeroloji ilmi konusunda bilgi sahibi olunması gereklidir.

Numeroloji öğrenmesi fazlasıyla zor olan bir ilimdir. Yalnızca belli kişilere sırları aktarılan bu kadim ilim, medyum hocalar tarafından nesilden nesile aktarılır. Gizli tutmak şartıyla, sıradan insanların ulaşamayacağı biçimde aktarılan bilgiler, hem medyum hocanın çalışmalarına hem de büyü yapılan kişinin hayatına doğrudan etki eder. Örneğin, bir vefk yazma işleminde numeroloji hesaplamaları doğru yapılmadığı sürece işlemden sonuç alınamaz.

Medyum hocalar pek çok işle uğraşır fakat bu işler içerisinde en büyük yeri öğrenme ve sürekli deneyim edinme tutmaktadır. Gerçek medyum hocalarda görebileceğiniz bu durum, yaptırdığınız işin sonuca ulaşacağının da en büyük işaretidir. Ancak her şeyde olduğu gibi, bu işte de arada çürük elmalar bulunmakta ve bunlar insanları zor durumda bırakmakta. Fakat, internetin de yardımıyla bu şahıslar artık kolay bir şekilde ifşa edilebilmekte. Ana sayfada yer alan bölümde, medyum hocalar hakkında yapılmış yorumları görmeniz mümkün. Gerçek insanların yaptıkları bu yorumlar, size aradığınız medyum hocanın nasıl biri olduğu ve çalışmalardan ne gibi verim bekleyebileceğiniz konusunda işaret olacaktır.

Sayfamızın amacı dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizden gelen medyum yorum ve şikayetlerini tek bir platformda birleştirmek ve daha çok insana duyurmaktır. Siz de buraya tıklayıp aşağıya inerek gelen yorumları okuyabilir, kendiniz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.